Profesjonalne kosiarki samojezdne Gianni Ferrari PG są konsekwentnie rozwijane i wychodzą na przeciw potrzebom profesjonalnych użytkowników. Kosiarki Gianni Ferrari PG poddawane są dokładnym badaniom i uwagom klientów, a oni w zamian doceniają ich wysoką jakość.

 
220 D
- 22/16.5 3 2WD 112-126 600-800
230 - 23/17 2 2WD 112-126 600-800
280 D - 28/20.5 3 2WD 126-130 800
280 DW
- 28/20.5 3 4WD 126-130 800

 

Tysiące profesjonalistów używa tych maszyn w swojej codziennej pracy i wiernie ponawia swój wybór z powodu niezawodności, skuteczności, niskich kosztów użytkowania i łatwości pracy z kosiarką PG. Kosiarki Gianni Ferrari PG  to szeroka kombinacja różnych wariantów: silników benzynowych lub diesla (20kM, 25kM lub 27kM|), z napędem na 2 lub 4 koła i możliwością niskiego lub wysokiego opróżniania kosza. Kilka różnych przystawek zwiększa możliwości zastosowania maszyny. Przednie zawieszenie agregatów w maszynach serii PG rozwiązuje jednocześnie problem ścinania oraz zbioru trawy do kosza. Ponieważ system zbierania trawy jest wbudowany w maszynę i złożony ze stalowego agregatu wdmuchującego i rury wewnątrz, proces zbierania trawy jest niezawodny.

Silniki - szeroka gama silników wysokiej jakości wykonania oraz uznanych marek. Wszystkie silniki, zarówno
benzynowe jak i diesla są 3-cylindrowe, chłodzone cieczą i umieszczone celowo w tylnej części maszyny. Chłodnice
silników skierowane są w tył maszyn, to rozwiązanie powoduje, że operator jest z dala od ciepła silnika oraz utrzymuje chłodnicę w czystości.
    
Napęd i kierowanie - maszyny serii PG wyposażone są w napęd hydrostatyczny z pedałem prędkości pozwalającym operatorowi na płynną regulację szybkości od 0-14 km/h. W trudnych warunkach mechanizm różnicowy może zostać zablokowany na przednich napędowych kołach, co w znacznym stopniu poprawia kontrolę maszyny. Hydrauliczne wspomaganie kierowania tylnymi kołami pozwala na precyzyjne i szybkie zmiany kierunku jazdy z jednoczesnym ograniczeniem wysiłku kierującego. Wszystkie modele kosiarek profesjonalnych Gianni Ferrari PG serii 4WD wyposażone są w opatentowany system HTC (Hydrostatyczna Kontrola Trakcji),który wprowadza ważne zalety takie jak:

- Inteligentny napęd tylnych kół pozwalający zapobiegać zniszczeniu darni podczas manewrowania.
- Pewność, że napęd posiadają ciągle wszystkie cztery koła nawet w czasie manewrowania.

Bezpieczeństwo - maszyny serii PG zostały zaprojektowane i wykonane zgodnie z dyrektywami bezpieczeństwa Unii Europejskiej i innymi Międzynarodowymi Standardami. Wszystkie maszyny PG mogą być wyposażone w kabiny co daje pewność bezpieczeństwa operatorowi nawet w przypadku przewrócenia maszyny. Kabina ROPS przeszła wszystkie testy wymagane przez standard OECD i jest certyfikowana przez Uniwersytet w Bolonii. Kabina wyposażona jest i chroniona przez materiał odporny na deszcz i słońce. Duże przednie światła pozwalają na bezpieczną pracę również w warunkach ograniczonej widoczności.

Dopuszczenie do ruchu drogowego - 4-kołowe modele PG z silnikiem Diesla wyposażone są w zestaw do jazdy po drogach publicznych (przednie i tylne światła, kierunkowskazy, lampa ostrzegawcza, klakson) i mogą być używane na drogach.

Siedzenie operatora - panel kontrolny i deska rozdzielcza jest zlokalizowana naprzeciw operatora w jego bezpośredniej bliskości. Ergonomiczne rozwiązania dostarczają łatwości użytkowania i pełnej kontroli nad kosiarką. Elektroniczne wyświetlacze dostarczają pełnej informacji o maszynie (licznik motogodzin, temp. wody cieczy, poziom paliwa itp.) system diagnostyczny wskazuje ewentualne problemy z maszyną.

Cięcie - wszystkie opcje agregatów tnących i przystawek montowane są z przodu, co pozwala na cięcie przed przygnieceniem trawy, zwiększając jakość pracy i dając lepszą widoczność operatorowi. To rozwiązanie pozwala kosić bardzo wysoką trawę oraz sprawnie wykaszać wokół drzew i murów. Agregat tnący wyposażony jest w system wirujących dysków z podwójnymi (góra i dół) nożami osadzonymi przegubowo (przegubowe noże pochłaniają energię uderzenia i pomagają chronić układ napędu przed zderzenie - m z kamieniami czy gruzem pozostawionym na chodniku, a podwójne noże przeciwdziałają osadzaniu się trawy w górnej części agregatu dając pewność jakości koszenia oraz redukując czas potrzebny do obsługo i czyszczenia agregatu.

Pojemnik - duży 600 litrowy kosz jest wykonany z bardzo mocnego odpornego na uderzenia tworzywa. Wyposażony w filtr i przegrodę oraz sygnał dźwiękowy pełnego napełnienia. Przeciwuderzeniowa zewnętrzna rama wykonana jest z ze stalowej rury i chroni pojemnik przed otarciem lub zderzeniem z przeszkodą.

Podnośnik pojemnika - 4 kołowe modele PG mogą być wyposażone w podnośnik kosza. Dzięki hydraulicznym siłownikom równoległowodowym, kosz może być podniesiony do wysokości 1,90 m i opróżniony bezpośrednio do przyczepy. kosz może być opróżniony również bez konieczności podnoszenia.

Opcje doposażenia:

- Agregat zbierający 112 SA
- Zestaw mielący do agregatu 112
- Agregat zbierający 126 SA
- Zestaw mielący do agregatu 126
- Agregat zbierający 130 RCA 2 dyski z podwójnymi nożami.
- Agregat zbierający 150 RCA 2 dyski z podwójnymi nożami.
- Agregat z tylnym wyrzutem 130 cm z zestawem do mielenia.
- Agregat z tylnym wyrzutem 150 cm SM.
- Agregat mielący i boczny wyrzut 150 cm SM.
- Agregat zbierający 130 RCA.
- Verti-cut areator 100 cm.
- Zestaw zbierający do areatora 100 cm.
- Agregat bijakowy 110 cm
- Agregat bijakowy 130 cm.
- Walcowa szczotka obrotowa 45 cm śr., 140 cm szer. rob. napęd hydrauliczny, płynna regulacja obrotów, sterowanie hydrauliczne
- Zamiatarka do czyszczenia sztucznej trawy bez wypełnienia 100 cm, z zestawem filtrującym
- Zamiatarko-odkurzacz do czyszczenia i obsługi nawierzchni ze sztuczną trawą wypełniona piaskiem lub granulatem z wibrującym ekranem odseparowującym, szer. rob. 100 cm - montowana z filtrem przeciwpyłowym.
- Zamiatarka zbierająca z napędem hydraulicznym
- Zestaw filtrujący do zamiatarki
- System zraszający do zamiatarki
- Rura zbierająco-odkurzająca
- Lemiesz 130 cm
- Lemiesz 130 cm sterowany hydraulicznie
- Pług śnieżny 2-stopniowy 130 cm
- Rozrzutnik nawozów, piasku Polaro 100 z zaworem zamykającym
- Górna lampa ostrzegawcza tzw. kogut
- Pasy bezpieczeństwa
- Kabina do PG/SR dżwiękoszczelna i odporna na przegrzewanie