Zwrotność jest główną cechą charakterystyczną kosiarki z zerowym promieniem skrętu Gianni Ferrari Turbograss. Zostało to osiągnięte dzięki innowacyjnemu podwójnemu systemowi napędu hydraulicznego i zwartej budowie. Maszyna porusza się wyjątkowo szybko między drzewami, krzewami, rabatami w parkach, małych przesmykach lub w długich ciasnych przesmykach.

 
630 - 23/17 2 2WD 110-130 350-500
922 - 22/16.5 3 2WD 110-130 500-700

 

Dwa ważne opatentowane rozwiązania, które wykorzystuje kosiarka Gianni Ferrari Turbograss:

1. Noże obracają się w kierunku przeciwnym do tradycyjnie stosowanych rozwiązań. Ten kierunek obrotu pozwala na uzyskanie zaskakująco dobrych efektów cięcia i wydajności zbierania.

2. Z przodu agregatu tnącego znajduje się krawędź regulująca wysokość cięcia. To rozwiązanie zapobiega ściskaniu trawy pozwalając nożom na precyzyjne cięcie nawet bardzo wysokiej trawy. Agregat dostosowany jest do wszystkich wymogów bezpieczeństwa, głównie dzięki uchylnej klapie    pozwalającej na dostawanie się wysokiej trawie, ale zapobiegając dostawaniu się przedmiotów spoza agregatu. To proste rozwiązanie dopasowuje maszynę do wszystkich obecnych norm bezpieczeństwa. Agregat tnący wyposażony jest w dwa dyski z podwójnymi nożami (góra/dół) osadzonymi przegubowo. System ten ma trzy podstawowe zalety:

 - jest wyjątkowo mocny i odporny na uderzenia
 - można ciąć nawet bardzo małe kawałki
 - podwójne noże zapobiegają przyklejaniu się trawy do obudowy, dając zawsze wysoką jakość cięcia i zbierania

System płynnego dostosowywania się agregatu do nierówności terenu daje zawsze wysoką jakość cięcia niezależnie od kształtu terenu. Hydrauliczny podnośnik agregatu do pozycji pionowej za pomocą jednego przycisku pozwala na łatwą zmianę oprzyrządowania.
Kosiarka z zerowym promieniem skrętu Gianni Ferrari Turbograss może ciąć i zbierać trawę razem z pozostawionymi  odpadkami, śmieciami, plastikowymi butelkami itp. z wydajnością od 4000 do 8000 mkw z wysoką jakością.
Otwór wlotowy - dużych rozmiarów turbina wtłaczająca, dostarcza dużego ciągu powietrza, wyposażona jest w 4 specjalne obrotowe noże. Turbina redukuje i rozdrabnia w proporcji 5:1.
 
Zbiornik na trawę - zbiornik na trawę wykonany jest z tworzywa polietylowego o wysokiej jakości odporności na uderzenia, wyposażony w filtr, boczne drzwi, zsyp i sygnał zapełnienia. Filtr złożony jest z metalowej łatwo wymiennej siatki w osłonie plastikowej pozwalającej na szybkie oczyszczenie. Tylne drzwi otwierają się automatycznie podczas wypróżniania zbiornika. Wydajny i mocny zbiornik można opróżniać na wysokości 180cm (opcja). Pozwala to operatorowi  na łatwe i szybie opróżnianie ściętej trawy bezpośrednio na przyczepę lub skrzynię samochodu. Wszystkie te cechy redukują czas cięcia a hydrauliczny podnośnik eliminuje pracę ręczną.

Opcje doposażenia:

- Agregat zbierający 110cm RC compact 2 dyski, podwójne noże na przegubach
- Agregat zbierający 130cm RCA, 2dyski, podwójne noże na przegubach
- Agregat boczny wyrzut 2 dyski, podwójne noże na przegubach
- Agregat mielący 110cm, podwójne noże na przegubach
- Agregat mielący i boczny wyrzut 150c, 3 noże
- Agregat bijakowy 110cm
- Aerator do trawy 100cm
- Zestaw zbierający do aeratora
- Pług śnieżny wirnikowy dwustopniowy 130cm
- Lemiesz 120cm sterowany hydraulicznie
- Rozrzutnik nawozów i piasku polaro 100L
- Komfortowe siedzenie
- Oświetlenie drogowe