Kosiarki profesjonalne Gianni Ferrari GTR to łatwe w obsłudze, kompaktowe i zwrotne maszyny o bardzo wysokiej wydajności oraz wyśmienitych właściwościach tnących i zbierających.

 
160 - 16/12 2 2WD 112 280
200 - 20/15 2 2WD 112 280

 

Linia traktorków profesjonalnych Gianni Ferrari GTR należy do gamy kosiarek przednich, które łączą cechy łatwej eksploatacji z profesjonalnymi osiągami. Ta gama maszyn znajdzie zwolenników zarówno wśród prywatnych właścicieli ogrodów, jak również odbiorców usługowych potrzebujących zwinnej i kompaktowej kosiarki.

Silnik – kosiarki Gianni Ferrari GTR zasilane są 2-cylindrowymi, benzynowymi jednostkami komercyjnymi o mocach 16 i 20 koni mechanicznych, zaprojektowanymi pod kątem zastosowań przemysłowych i usługowych i zapewniającymi maksymalne osiągi w najbardziej wymagających warunkach. System OHV jest gwarancją niskich wibracji i lepszej ekonomii spalania paliwa. Podwójny filtr powietrza oraz system smarowania ciśnieniowego z filtrem oleju chronią newralgiczne elementy silnika, znacznie wydłużając jego żywotność. Pojemny, 19-litrowy zbiornik paliwa umożliwia dłuższe okresy pracy bez przerywania na dopełnianie paliwem i wyposażony jest w wygodny wskaźnik poziomu benzyny.

Cięcie i zbiór – masywne, ponadwymiarowe koła z przodu i z tyłu rozmieszczone są w obrysie cięcia agregatu co sprawia, że trawa poza obszarem cięcia nie zostaje przygnieciona. System bezpośredniego wrzutu zapobiega zatykaniu się kanału wrzutowego nawet w ciężkich warunkach pracy przy wysokiej i wilgotnej trawie.
 
Zbiornik - duży 280 litrowy zbiornik na trawę wykonany jest z tkaniny odpornej na działanie promieni UV oraz wyposażony jest w stalowy stelaż. Słyszalny przez operatora sygnał dźwiękowy ostrzega przed przepełnieniem kosza i informuje o konieczności odłączenia napędu noży. Opróżnianie zbiornika kosiarki Gianni Ferrari GTR wspomagane jest przez amortyzator gazowo-sprężynowy redukując potrzebną siłę. Dżwignia opróżniania znajduję się tuż pod ręką operatora.
 
Siedzenie kierowcy - miejsce kierowcy zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić maksimum ergonomii i komfortu pracy. Siedzisko wyposażone jest w sprężyny amortyzujące oraz z możliwością przesuwu w przód i w tył. Kierownica wykonana jest miękkiego tworzywa oraz wyposażona w kulkę do szybkiego obracania. W wyposażeniu standardowym znajduje się cyfrowy licznik motogodzin oraz przednie światła.
 
Napęd hydrostatyczny - napęd na koła jest realizowany przez wzmocnioną oś hydrostatyczną o średnicy 1 cala, stalowe felgi wyposażone w 4 śruby mogące przenosić duży moment obrotowy. Skrzynia biegów traktorka ogrodowego Gianni Ferrari GTR wyposażona jest w system filtracji oleju hydraulicznego, który jest gwarancją wieloletniej niezawodności układu napędu. Osłona przekładni hydrostatycznej wykonana jest z 5 mm grubości płaskowników chroni skrzynię przed kamieniami, krawężnikami. Pojedynczy pedał gazu w prosty sposób umożliwia manewrowanie i zmianę kierunku jazdy.
 
Konstrukcja mechaniczna - konstrukcja kosiarki Gianni Ferrari GTR jest niezwykle solidna i mocna. Przednia oś wykonana jest z jednego elementu, a koła osadzone na łożyskach. Wszystkie części urządzenia posiadają bardzo łatwy dostęp do elementów wewnętrznych, dzięki czemu prace serwisowe odbywają się szybko i sprawnie.

Opcje doposażenia:

- Zestaw do mielenia 112 cm (44")
- Lemiesz do śniegu, 110 cm
- Hak holowniczy
- Łańcuchy śnieżne do 16" kół
- GTR pług wirnikowy dwustopniowy profi, 100 cm (40"), Kierowany ręcznie
- Dodatkowe wspomaganie podnoszenia agregatu przedniego