Kosiarki Gianni Ferrari GTM i GSM, to profesjonalne traktorki przeznaczone do komercyjnego cięcia i zbierania trawy, charakteryzujące się wysokimi parametrami technicznymi i zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi.

 
GTM 155 - 15.5/11.5 1 2WD 80 280
GTM 160 - 16/12 2 2WD 80 280
GSM 160 - 16/12 2 2WD 112 -

 

Kosiarka traktorek Gianni Ferrari GTM, to profesjonalny traktorek przeznaczony do komercyjnego cięcia i zbierania trawy, charakteryzujący się wysokimi parametrami technicznymi i zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi. Jego całkowita szerokość 85 centymetrów czyni go zwrotnym i mogącym operować w ciasnych przesmykach pomiędzy roślinami i drzewami. Szerokość cięcia 80cm i 280 litrowy zbiornik na kawę, mocny silnik i wzmacniana przekładnia hydrostatyczna stawia kosiarkę GTM na najwyższym poziomie wykonania i ergonomii. Wysoka jakość koszenia, wykonanie i duży zbiornik plasuje kosiarkę GTM w czołówce profesjonalnych traktorków samojezdnych.

Silnik - osiągalne są dwa modele silników. Jeden o mocy 15,5 kM z pojedynczym cylindrem oraz drugi o mocy    16 kM z dwoma cylindrami w układzie V. Silniki wyposażone są w dwuelementowe filtry powietrza oraz ciśnieniowy system smarowania z filtrem oleju. Dostęp do silnika jest łatwy, szybki oraz niewymagający żadnych narzędzi. Duży 19 litrowy zbiornik paliwa wyposażony we wskaźnik napełnienia, pozwala na długą nieprzerwaną pracę.
Agregat zbierający - 80 cm cięcie realizowane jest poprzez pojedynczą belkę wyposażoną w dwa przegubowo zamocowane noże, pochłaniające energię uderzenia w przeszkodę (kamień, cegła, kretowisko itp.) Napęd noży włączany jest przyciskiem z pulpitu sterowniczego, który aktywuje sprzęgło elektromagnetyczne o zwiększonych rozmiarach co wzmacnia jego żywotność i zabezpiecza przed zniszczeniem. Agregat zbierający malowany jest metodą kataforezy, która zabezpiecza deck przed korozją. Dolna półka agregatu wykonana jest z 5 mm stalowego profilu który wzmacnia konstrukcję. Agregat nie wymaga demontaży w celu naostrzenia noży ani podnośnika, dzięki temu można to zrobić łatwo i szybko. czyszczenie agregatu również jest szybkie i łatwe dzięki szybkozłączu do wody umieszczonemu w obudowie.

Cięcie i zbiór - duże ponadwymiarowe koła z przodu i z tyłu rozmieszczone są w obrysie cięcia agregatu, co powoduje że trawa poza obszarem cięcia nie zostaje przygnieciona. Przegubowo zamocowane noże posiadają profilowane skrzydła, które nadają duży pęd powietrza i siłę wrzutu ściętej trawy do kosza. System bezpośredniego wrzutu zapobiega zatykaniu się kanału wrzutowego nawet w ciężkich warunkach pracy przy wysokiej i wilgotnej trawie.

Zbiornik - duży 280 litrowy zbiornik na trawę wykonany jest z tkaniny odpornej na działanie promieni UV oraz wyposażony jest w stalowy stelaż. Słyszalny przez operatora sygnał dźwiękowy ostrzega przed przepełnieniem kosza i informuje o konieczności odłączenia napędu noży. Opróżnianie zbiornika wspomagane jest przez amortyzator gazowo-sprężynowy redukując potrzebną siłę. Dżwignia opróżniania znajduję się tuż pod ręką operatora.

Siedzenie kierowcy - miejsce kierowcy zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić maksimum ergonomii i komfortu pracy. Siedzisko wyposażone jest w sprężyny amortyzujące oraz z możliowością przesuwu w przód i w tył. Kierownica wykonana jest miękkiego tworzywa oraz wyposażona w kulkę do szybkiego obracania. W wyposażeniu standardowym znajduje się cyfrowy licznik motogodzin oraz przednie światła.

Napęd hydrostatyczny - napęd na koła jest realizowany przez wzmocnioną oś hydrostatyczną o średnicy 1 cala, stalowe felgi wyposażone w 4 śruby mogące przenosić duży moment obrotowy. Osłona przekładni hydrostatycznej wykonana z 5 mm grubości płaskowników chroni skrzynię przed kamieniami, krawężnikami. Pojedynczy pedał gazu w prosty sposób umożliwia manewrowanie i zmianę kierunku jazdy.

Konstrukcja mechaniczna - konstrukcja GTM jest solidna i mocna. Rama maszyny wykonana jest z zamkniętych profili, zabezpieczonych kataforycznie. Przednia oś wykonana jest z jednego elementu, a koła osadzone na łożyskach. Wszystkie części maszyny posiadają bardzo łatwy dostęp w celu sprawdzenia i obsługi.

Opcje doposażenia:

- Zestaw mielący
- Zestaw do bocznego wyrzutu

Kosiarki profesjonalne Gianni Ferrari GTS to nowość w rodzinie. Bardzo zwarta i kompaktowa konstrukcja, zasilana zarówno silnikami benzynowym jak i diesla. Wszystkie przystawki i urządzenia tnące montowane są z przodu, gwarantując operatorowi bardzo dobrą widoczność i kontrolę. Poza korzyściami takimi jak komfort i wysoka skuteczność, adaptacja wyposażenia na przodzie oferuje dużą wszechstronność, asortyment przystawek zaprojektowanych specjalnie dla GTS zapewnia możliwość użytkowania maszyny przez cały rok. Ważna zaletą tego typu maszyn jest profesjonalnie rozwiązanie przekazu mocy poprzez pompę hydrauliczną, nie wymaga uciążliwej konserwacji znanej z mechanicznej transmisji (napinanie pasków, łożyska, smarowanie wałów itp.).

Opcje doposażenia:

- Agregat zbierający 96cm SA - napęd hydrauliczny (zdjęcie)
- Agregat zbierający 112cm SA - napęd hydrauliczny (zdjęcie)
- Zestaw mielący agregatu 96
- Zestaw mielący agregatu 112
- Agregat z tylnym wyrzutem 130 cm - napęd hydrauliczny
- Agregat bijakowy 103 cm - napęd hydrauliczny
- Agregat kosiarka bębnowa 6 noży tnących 92 cm szer. 220 mm średnica bębna, napęd hydrauliczny, płynna regulacja obrotów, klapa zamykająca, kosz opróżniany hydraulicznie
- Verti-cut areator 100 cm - napęd hydrauliczny
- Szczotka bębnowa obrotowa 110 cm, średnica bębna, płynna regulacja obrotów, napęd i sterowanie hydrauliczne
- Lemiesz 110 cm sterowany hydraulicznie